XXI Kapituła Prowincjalna

Dnia 16 maja 2021r. w dzień święta  św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i św. Szymona Stocka, któremu Matka Boża ofiarowała dar Szkaplerza św. rozpocznie się w Krakowie XXI Kapituła Prowincjalna. Obradom kapituły będzie przewodniczył o. Generał Míceál O’Neill, O.Carm. 

W tym wyjątkowym Roku Jubileuszowym 800 – lecia męczeńskiej śmierci św. Anioła zachęcamy do modlitwy, którą codziennie odmawiamy w naszych klasztorach.

MODLITWA W INTENCJI
KAPITUŁY PROWINCJALNEJ 2021

Ciebie Boże wysławiamy i dziękujemy Ci za dar Karmelu dla Kościoła w Polsce. Od przeszło sześciu wieków wzywasz nas abyśmy w życiu naśladowali Chrystusa, Twojego Syna.

Przygotowując się do Kapituły Prowincjalnej 2021 pokornie prosimy Cię o dary Ducha Świętego, które odnowią w nas pierwotną gorliwość ojców naszych.

W zmieniającym się świecie, uczyń z nas wspólnoty rozmodlone i przepełnione proroczym duchem, nieustannie odradzające się w Twojej miłości.

Czuła opieka i wstawiennictwo Maryi, Naszej Matki i Siostry, niech nam pomoże kroczyć ku przyszłości z nadzieją i gorliwym zaangażowaniem w naśladowaniu Jezusa, naszego Pana, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen

Święty Józefie – módl się za nami
Św. Aniele z Jerozolimy – módl się za nami
Błogosławiony Pawle Hilary Januszewski – módl się za nami

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Pozostałe